Front 242
Stay in the rhythm!
Carl Ivens
Ancienne Belgique, Brussel — 3 maart 2006
Front 242 bestaat 25 jaar en dat moest uiteraard gevierd worden. Het verjaardagsfeest -dat twee dagen zou duren - werd georganiseerd in de Ancienne Belgique, d? Brusselse concerttempel bij uitstek, waar binnenkort ook The Sisters Of Mercy hun vijfentwintigjarig bestaan vieren. De belangstelling voor dit evennement was uitzonderlijk groot en beide concerten waren dan ook in een mum van tijd uitverkocht. Niet echt verwonderlijk, want Front 242 behoort al jaren tot de top van de internationale electroscene en wordt beschouwd als de uitvinders van de Electronic Body Music. Toegegeven: de invloed van Front op de ontwikkeling van de electronische undergroundscene en de commerci?le dansmuziek is van onschatbare waarde.

Nid & Sancy betraden als eersten het podium en hun muziek viel kennelijk in de smaak van een groot aantal electroliefhebbers. Ze hebben dan ook al een stevige live reputatie opgebouwd, in tegenstelling tot de tweede opwarmingsact van de avond: het tot nog toe onbekende Skoyz. Hun electroset zat boordevol clich?s uit het genre en we hielden het dan ook vrij snel voor bekeken. Die-hard Body fans zullen dit zeker kunnen appreci?ren, maar wie op zoek was naar vernieuwing, kwam bedrogen uit. Ach ja, we waren natuurlijk in de eerste plaats voor Front gekomen, en die lieten gelukkig niet zo lang op zich wachten om hun machine in werking te stellen.
En dat die machine na al die jaren nog steeds op volle kracht draait, daar twijfelde van bij de eerste tonen niemand nog aan. Pompende, loodzware beats deden de zaal daveren op zijn grondvesten en onze fotograaf van dienst zag herhaaldelijk stagedivers over zijn hoofd vliegen, gelukkig zonder catastrofale gevolgen. Body To Body, Headhunter, U-Men, In Rhythmus Bleiben, Lovely Day, Happiness?, ze passeerden allemaal de revue. Voor het eerst sinds jaren werd ook Tragedy For you in de setlist opgenomen, tot grote vreugde van het uitzinnige publiek. Vreemd genoeg kregen we vandaag de Front klassieker bij uitstek (No Shuffle) niet te horen, maar dat kon de pret bij de verstokte fans niet derven: die waren natuurlijk de dag ervoor ook aanwezig en toen werd dit nummer wel in de setlist opgenomen.
Naar verluidt week de set van zaterdag trouwens behoorlijk af van die van vrijdag, zodat men voor een weekendticket zeker waar voor zijn geld had gekregen. Wie echter enkel zaterdag aanwezig kon zijn, miste ??n der belangrijkste nummers uit hun repertoire en dat is bijzonder jammer voor een best of-show waaraan men zich op een verjaardagsfeest toch aan mag verwachten. Hopelijk komt No Shuffle wel aan bod in Arlon en op Neerpelt Open Air.
