Simian Mobile Disco - Sample And Hold

Wichita Recordings

Koen Van Dijck8 november 2008

Sample And Hold

Na het succes van We Are Your Friends, It’s The Beat en Hustler wachtte iedereen vol spanning op de eerste langspeler van Simian Mobile Disco. Dat debuutalbum werd wisselvallig onthaald, maar een aantal nummers op ‘Attack Decay Sustain Release’ staat ondertussen wel in het collectieve geheugen van de nieuwe generatie ravers gegrift. Tijd om dat geheugen nog eens op te frissen met een portie remixwerk van een aantal jonge honden en oudgedienden.


Daar waar Sleep Deprivation ons meteen naar de keel greep, laat Simon Baker de kans liggen met zijn deep house / minimal versie. Een degelijke productie maar te veel dertien-in-een-dozijn-techno naar onze smaak. Door het nummer dan nog eens meer dan tien minuten te laten duren, doet het net het tegenovergestelde van wat de titel ons belooft. Verrast worden we wel door Invisible Conga People. Dit duo uit New York zou wel eens de ontdekking van 2008 kunnen worden. De originele versie van I Got This Down blijft een beetje steken in te eenvoudige poppy elektro, maar zij weten hiervan een veel meer volwassen versie te maken door te werken met een aantal mooie laagjes gaande van piano en mysterieuze vocalen over zweverige melodieën en een diepe groove. Als de film beter is dan het boek, dan is Invisible Conga People duidelijk de film.

 
Ook Shit Robot weet zich uit de slag te trekken met de hit It’s The Beat. De donkere en strakke kant vertalen zij naar leuk trommelgeroffel, fluitjes en jolige orgeltjes zonder het agressieve ondertoontje te verliezen. Spijtig dat het na vijf minuten wat eentonig begint te klinken. Elektrogoochelaar Joakim houdt zich vast aan de structuur van de oorspronkelijke versie van Hustler, maar zet wel alle samples naar zijn hand en kan zelfs een knaller van een break forceren waar wij drie dagen werkonbekwaam van waren. Joakim bewijst nog steeds een heel efficiënte producer te zijn die weet waar hij de juiste accenten moet leggen.
 
Verder kan ook de psychedelische acid-rock versie van Tits & Acid van Oscillations ons best boeien en doet Silver Apples waar het goed in is. Scott was voor hen dan ook het gedroomde nummer om door hun prettig gestoorde mengsel van experimentele jaren zestig elektronica, Squarepusherachtige beats en dreigende krautrock te smijten. Let op met wat je rookt als je hiernaar luistert, de kans is groot dat je er in blijft steken.
 
Net als bij ‘Attack Decay Sustain Release’ begint ‘Sample And Hold’ wat aan metaalmoeheid te lijden naar het einde toe. De dubstep remix van Dj Pinch (I Believe) laat ons ongemoeid, de tech-house van Danton Eepron (Wooden) is slaapverwekkend en het sambasoepje van Beyond The Wizard Sleeve (Love) werkt ons na twee minuten op de zenuwen. Enkel Hotdog (Cosmo Vitelli remix) kan nog onze aandacht opeisen, vooral dankzij het gitaarrifje dan. Het remixalbum vinden we dan ook maar half geslaagd, maar op sommige momenten dan weer beter dan het origineel. Misschien moet er eens gedacht worden aan een combi-album.
← Terug naar overzicht