Prince Thomas - Cosmo Galactic Prism
Eskimo Recordings
Koen Van Dijck — 8 november 2008

De comeback van italo-disco hebben we te danken aan Lindstrøm en Prins Thomas. Op hun album uit 2005 hoorde je veel elementen uit de jaren 70 en 80 terugkeren. Wie Prins Thomas als dj aan het werk zag, weet dat de man een enorme collectie in het genre moet hebben. Ook op 'Cosmo Galactic Prism' vind je veel curiositeiten waar verzamelaars jaloers op zouden zijn. En reken ons daar maar bij.
Der Prinz begint zijn sessie met het geweldige I Hear A New World van Joe Meek And The Blue Men uit 1960. In die periode een behoorlijk experimenteel nummer dat vandaag nog altijd bevreemdend en grappig kan klinken. In diezelfde categorie “bevreemdend” vinden we ook Waltz terug. Een prachtig romantisch gitaarspel ondersteunt door een loodzware discobas en loeiende sirenes. Het werk van de Japanse experimentele componist Altz.
Experimentele elektronica tussen funk en disco mixen, het levert soms leuke combinaties op. Zoals Boards Of Cananda (Nlogax) mooi vermengd wordt met Lindstrøm’s Another Station. Of hoe de electro van Recloose (Cardiology – Isolée mix) overgaat in de bleeps en beeps-elektronica van Closer Musik om feilloos over te vloeien in de progrock van Zombi. Zonder verpinken gaat Prins Thomas van "chilly" naar "tanzbar".
De dansvloer wordt aangekondigd door de blazers op Soul Machine van The Salsoul Invention. Met reggae en funk als voornaamste ingrediënten wordt dit een onweerstaanbaar nummer. Meer funk met Parliament. Zij mogen de set van Prins afsluiten met Night Of The Thumpasorus People uit hun album 'Mothership Connection'. Hawkwind brengt funky space rock Heerlijk 70’s en lekker cheesy.
In alle nummers op deze verzamelaar vind je dat element “space” wel terug. Ook bij Holger Czukay, bassist van de krautrockband Can. Van de pot gerukte spacerockdisco: Hoe moet je anders een nummer als Cool In The Pool omschrijven? Prins Thomas horen we aan het werk als remixer van Décollage van het Belgische The Honeymoon Killers, ook bekend als Les Tueurs De La Lune De Miel. Het nummer kwam oorspronkelijk uit in begin jaren 80 toen ook andere new wave groepen als Allez Allez furore maakten.
In het tekstboekje worden we gewaarschuwd: “contrary to the pompous title of this mix, remember this ain’t rocket science”. Geen onbelangrijke opmerking. Wie een dj set verwacht à la The Glimmers komt bedrogen uit. De platenkeuze is op z’n minst even interessant, maar Prins Thomas mikt niet per se op de dansvloer. Wel krijg je een aantal obscure releases te horen, afgewisseld met een aantal bekendere nummers. Ideaal voor muziekfreaks en iedereen die eens graag in outher space verblijft. Flóóóww… .
