Nieuwe plaat van Ozark Henry komt er zo aan

Nog een dikke maand wachten, en dat is het eerste nieuwe album in acht jaar een feit.

Nieuwe plaat van Ozark Henry komt er zo aan

De tijd vliegt, want ‘Us’, de vorige langspeelplaat Ozark Henry, dateert al van 2017. Net zoals de wereld sindsdien niet stopte met draaien, zat ook Piet Goddaer de afgelopen acht jaar niet stil. Hij is niet alleen blijven optreden (denk maar aan de ‘Rewind’-concerten naar aanleiding van twintig jaar ‘Birthmarks’), hij heeft de afgelopen jaren bij benadering een honderdtal nieuwe nummers geschreven.

Een selectie daarvan verschijnt op de nieuwe plaat ‘August Parker’, die op 10 oktober uitkomt. Dat album werd opgenomen in Immersive sound, een format waarbij je als luisteraar de muziek in 3D ervaart. “Klikt ingewikkeld, maar eigenlijk is het heel eenvoudig”, zegt hij daar zelf over. “Vroeger zat ik te knoeien in een veel te kleine ruimte. Nu kan ik heel spacieus werken en alle instrumenten de plek geven die ze nodig hebben. In stereo moest er altijd van alles worden weggefilterd. Als ik mijn eigen platen herbeluisterde, had ik telkens opnieuw het gevoel dat ik nog niet was waar ik moest zijn. Immersive Sound heeft van mij een veel betere artiest gemaakt: ik kan nu eindelijk opnemen zoals ik componeer. Ik ben mijn eigen producer en speel de songs nagenoeg in mijn eentje in. Er hoeft achteraf niet meer aan geprutst te worden. Alles staat meteen waar het moet staan. Ik zie het als beeldhouwen met geluid. Niets in de handen, niets in de mouwen. Dit voelt veel eerlijker.  Echt: er is een nieuwe wereld voor me opengegaan.”

Enkele voorsmaakjes van ‘August Parker’ werden de afgelopen maanden al de wereld ingestuurd, met de singles Light, Martyr en In The Wild. “De muziek ontstaat nog steeds op dezelfde manier als dertig jaar geleden,” aldus Goddaer, “alleen weet ik nu veel beter waar ik mee bezig ben en hoe ik mijn doel moet bereiken. Ik ben altijd al een laatbloeier geweest. Ook nu. Doordat ik zo lang ben weggeweest en er intussen zoveel nieuwe technologie beschikbaar is, voelt August Parker als een eerste plaat.”

De week na de release van het album zal Ozark Henry dit live solo voorstellen voor een zeer beperkt publiek in een kleine intieme setting en aansluitend ter plaatse signeren: in Heist-op-den-Berg (14/10, Hnita Hoeve), in Bergen (15/10, Arsonic), in Gent (16/10, Quatre Mains) en in Charleroi (17/10, L'Alba). Op 14 en 15 november brengt hij 'August Parker' tot leven tijdens twee exclusieve concertavonden in het Koninklijk Circus in Brussel (let wel: enkel voor de show van vrijdag 14 november zijn nog tickets te koop).

 Alle info vindt u terug op https://www.studioozarkhenry.com/

7 september 2025
Marc Goossens