Dertien nieuwe namen voor Gent Jazz

Marc Goossens12 februari 2026

De line-up van Gent Jazz groeit gestaag verder, met dertien nieuwe namen die de diversiteit van de vijfentwintigste editie onderstrepen.

Dertien nieuwe namen voor Gent Jazz
Foto: Gent Jazz

Van 2 tot en met 18 juli vinden internationale toppers als Sun Ra Arkestra, Asaf Avidan en José González hun thuis op de Main Stage, terwijl de Garden Stage opnieuw een speelplaats wordt voor jong talent als Rio Kosta en Tomoki Sanders.

Nemen naast de eerder aangekondigde Terence Blanchard & Ravi Coltrane (Miles Davis & John Coltrane Celebration) op 2 juli het hoofdpodium over: de legendarische jazz/afrofuturismepioniers van Sun Ra Arkestra en de veelzijdige jazz-, funk- en soulsaxofoniste Lakecia Benjamin die binnenkort een nieuwe plaat op de wereld lost. De Zweeds-Argentijnse José González stelt op 3 juli zijn nieuwste album ‘Against The Dying Of The Light’ voor. Zijn kalme intensiteit blijft daarop behouden, maar inhoudelijk klinkt zijn muziek explicieter en urgenter dan ooit. Hij deelt de affiche met Angus & Julia Stone.

En Gent Jazz heeft nog meer singer-songwriterpracht in petto, want ook Asaf Avidan en Warhaus tekenen present op 17 juli. Na een indrukwekkende passage in het Koninklijk Circus brengt Avidan nieuwe én oude hits mee naar de Bijlokesite. Deze zomer duikt Maarten Devoldere samen met klassiek pianovirtuoos Julien Libeer het straffe repertoire van zijn eigenste Warhaus in. De muzikale zoektocht van het gelegenheidsduo vertaalt zich in een uitgepuurde, meeslepende interpretatie van eigen werk waarbij de essentie van elke song als leidraad dient. Uniek, zinnenprikkelend en ietwat mysterieus… De muzikale biotoop waar Devoldere al jaren in te vinden is.

TP Le Green vervoegt op 4 juli de uitverkochte festivaldag met John Hiatt, Suzanne Vega en Luka Bloom. In maart verschijnt zijn debuut ‘The Extraordinary Story Of…’, een intieme plaat over het verlies van zijn zoon. Ook 5 juli krijgt steeds meer vorm, nu Admiral Freebee zich bij Alabama Shakes, Fatoumata Diawara en Fifty Foot Combo voegt. De Antwerpenaar presenteert zijn achtste (nog te verschijnen) studioalbum. Single Q&A With Myself klinkt alvast catchy en veelbelovend. Op 9 juli brengt de Libanese Yasmine Hamdan - bekend om haar fusie van Arabische zang en westerse electronica - gloednieuwe muziek naar Gent Jazz, op dezelfde dag als Patti Smith Quartet en Tindersticks.

De Garden Stage wordt als vanouds de experimentele tegenpool van de Main Stage. Op 4 juli staat het vijfkoppige altfolkcollectief Curiosity Shop uit Edinburgh er op de planken. Op 5 juli brengt het Amerikaanse duo Rio Kosta er hun warme, groovy mix van psychedelica en ambient met vleugjes jazz. Multi-instrumentalist Tomoki Sanders - offspring van Pharoah Sanders - maakt er op 10 juli indruk, wanneer Marcus Miller, Charles Lloyd Quartet en Nate Smith het hoofdpodium aandoen. Tot slot geeft soulfolkband The Milk op 11 juli het beste van zichzelf op de Garden Stage, terwijl de opkomende West-Londense soulzangeres Olympia Vitalis hetzelfde doet op de Main Stage.

Tickets voor de nieuwe festivaldag met Asaf Avidan, Warhaus & meer op 17 juli zijn te koop vanaf vrijdag 13 februari om 10u.. Voor de andere namen kan je reeds tickets kopen op https://tickets.gentjazz.com/.

← Terug naar overzicht