#ExitPoll - AlphaWhores - 'Live In Germany'

#ExitPoll - AlphaWhores - 'Live In Germany'

Misschien wel het best bewaarde geheim in muziekland, het duo AlphaWhores uit Panama. Alhoewel, geheim? De band was tot twee keer toe op tour in Europa en liet de Lage Landen tot tweemaal toe links liggen. 

Deze ep ter kennismaking met de band werd opgenomen in Moers en Karlsruhe, allebei vlak over de grens in Duitsland, waar de band in 2025 al een stop maakte. Muzikaal kan je het duo, Massiel Pinzón op drums en zang en Juan Carlos Garcia de Parades op gitaar en zang, vergelijken met een harde versie van Royal Blood. Met dit verschil dat Massiel en Juan Carlos op geregelde tijdstippen van instrument switchen en op bijna alle nummers allebei zingen. 

Het levert live een boeiend spektakel op, maar ook op plaat, cd of stream is het om duimen en vingers bij af te likken. Zes nummers op dit kleinood, dat enkel op cd en als stream uitkwam. Twee van laatste album 'You Can Come Out Now', dat toen nog niet uit was, drie van eerste plaat 'I' en een oudere single. 

Verwacht geen toestanden als op die oudere liveplaten waar je meer publiek hoort dan muziek. Hier hoor je het publiek enkel in de afkondiging van de nummers en dan nog is het een relatief benaderbare band. Er komen eerder enkele honderden mensen opdagen dan enkele duizenden en dat maakt ook al een verschil. Maar wat niet is, kan nog komen, want dit duo heeft veel potentieel en een stevige werkethos. Maar ze moeten de Benelux dringend op de agenda zetten. 

De beide muzikanten hebben al de nodige waters doorzwommen in eerdere bands om hier een succes van te maken. Wij zijn alvast fan en delen graag het nummer, waar het voor hen allemaal mee begon, Same Team. Wie op zoek is naar de ep, kunnen we doorverwijzen naar hun bandcamp pagina

2 april 2026
Bert Gysemans