Orange Glow - Ms. Captain #buurgluurder

Orange Glow - Ms. Captain #buurgluurder

Met de tweede van vier singles doet de band wat denken aan Sophia. Er zijn slechtere voorbeelden te vinden.

In de aanloop naar de release van zijn vierde album lanceerde singer-songwriter Orange Glow op 1 maart met Ms. Captain een nieuwe single, de opvolger van Dark Horse Het is de tweede van vier singles, allen verbonden aan een volgend seizoen. Deze is voor het voorjaar. 

Na de singles volgt eind 2025 een heel album om de comeback van de alternatieve singer-songwriter na een radiostilte van zes jaar compleet te maken. Hij werkt hiervoor samen met de Amerikaanse producer TW Walsh (Pedro the Lion, Sufjan Stevens en The Shins). Met de reeks singles doorbreekt Orange Glow een radiostilte van zes jaar, waarin geen nieuwe muziek verscheen door een bezettingswisseling en daarna de coronacrisis.

Het nieuwe nummer is een intiem indiepopnummer met akoestische gitaar, piano, dubbele zang en subtiele drums. Gastmuzikant op piano is Mark Zuidema van Demi Mazurka en voorheen Mercy Giants. De zang van Eric Hoogeweg, samen met het slepende ritme, gooit wat Sophia-saus over het nummer. Het had wel gepast op 'The Infinite Circle' of 'Fixed Water'.

Weer een Nederlandse band om te volgen dus, al zijn het er eigenlijk twee, want in de schoot van Orange Glow is inmiddels ook een tweede band ontstaan, de nieuwe psychedelische (krautrock)groep Red Uzum. De eerste releases hiervan verschijnen ook in 2025. De andere bandleden (drummer Marc Fien en bassist Han Schilder) spelen ook in Orange Glow.



 

6 maart 2025
Marc Alenus