Ioana Iorgu - Doll House

Ioana Iorgu - Doll House

Met een song over het open houden van littekens en het vastzitten in een voorbije relatie doorbreekt dit Nederlandse geweld de stilte.

Het is bijna exact een jaar geleden dat Ioana Iorgu nog eens van zich liet horen. Ze is nochtans al een tijdje aan het broeden op een vierde album. Die opvolger voor 'Mean Time' zal 'Fever Dream' heten en bevat ook de singles Liar (2023) en Lonely (2024).

De derde single is nu uit en heet Doll House. De protagoniste uit de song voelt zich nog altijd gevangen in het poppenhuis van een ex-vriend en ze pulkt regelmatig aan de littekens die de voorbije relatie achterlieten. Genezen is ze duidelijk nog niet. Met een master in de klinische psychologie op zak is het niet vreemd dat Iorgu haar inspiratie zoekt in de menselijke geest. Wie haar al een tijd volgt, zal dat wel reeds gemerkt hebben.

En ook dit keer is dat dus niet anders, al valt ons wel op dat ze dit keer de tijd neemt om de song te laten evolueren. In het verleden vloog de deur met een knal uit de hengsels en ontplofte de stoompot vol opgekropte woede al van bij de intro. Dit keer bekruipt de spanning je onderhuids om dan uiteindelijk toch aan de oppervlakte te komen.

Voor de clip werkte Iorgu samen met vriendin en fotografe Veerle de Vos. Zij regisseerde de clip en speelt er zelf ook een hoofdrol in. Terwijl zij ontspannen in het zwembad drijft, het gelaat vaak in het donker, zit Ioana Iorgu wanhopig en eenzaam in de beperkte en besloten ruimte van een badkamer. Het lijkt wel ergens in een sanatorium of zo. Maar genezing is dus nog niet in zicht.

1 maart 2025
Marc Alenus