Ska- en rocksteadypionier Prince Buster overleden
Jamaica’s eerste internationale superster Prince Buster is op 78-jarige leeftijd overleden. Cecil Bustamente Campbell, de naam die op ’s mans paspoort stond, was in de jaren ’60 een van de invloedrijkste Jamaicaanse muzikanten.

De zanger en producer begon zijn muziekcarrière als bodyguard/assistent/selector van Clement ‘Coxsone’ Dodd, voordat hij zelf de legendarische Voice of the People soundsystem oprichtte.
Campbell produceerde in 1961 Oh Carolina voor The Folkes Brothers, en drukte zijn stempel op de ontwikkeling van de ska door gitarist Jah Jerry te vragen om zich meer te richten op de afterbeat, in plaats van de meer gangbare downbeat.
Prince Buster scoorde zelf ook grote hits, onder meer met Madness, Al Capone, en Judge Dread. Hij was enorm productief, en bewerkstelligde mee de overgang van ska naar de tragere rocksteady in de tweede helft van de sixties. Zijn uitgebreide reizen zorgden er mee voor dat hij ook internationaal een ster werd.
Na 1973 werd het stil rond de man, maar de jaren tachtig zagen zijn terugkeer naar het podium, met de Skatalites als zijn backing groep.
Het is niet duidelijk waaraan de man is overleden, maar de laatste jaren werd hij meermaals door beroertes getroffen.