Dure boze brief van Lennon

In de nasleep van de split van de Beatles, ging het er niet altijd even zachtaardig aan toe. Vooral Paul McCartney en John Lennon hadden het vaak op elkaar gemunt. Dat uitte zich in erg publiekelijk moddergooien op bepaalde nummers uit hun latere solowerk, in giftige interviews, maar blijkbaar ook in de briefwisseling tussen de twee goden.

Dure boze brief van Lennon

Zo is er recent nog een brief geveild van Lennon, gericht aan Paul en Linda McCartney. De getypte vellen, met handgeschreven opmerkingen erbij, dienden blijkbaar als antwoord op een eerdere brief van de hand van Linda. Die had kritiek op het feit dat Lennon zijn vertrek uit de beste groep aller tijden niet publiekelijk had aangekondigd.

In zijn antwoord slaat en zalft Lennon, en lijkt hij vooral moeite te hebben met de bemoeienissen van Linda. Hij stelt ook dat hij geen wrok koestert jegens Paul, maar eerder medelijden met hem heeft. “GOD HELP YOU OUT, PAUL,” schrijft John, alvorens af te sluiten met “inspite of it all love to you both.”

Het handgeschreven postscriptum geeft dan weer aan hoezeer John nog steeds kwaad is omwille van de manier waarop de McCartneys zijn partner Yoko behandelden: “P.S. about addressing your letter just to me—STILL….!!!”

De brief, die je hier in zijn geheel kan bekijken, bracht haast dertigduizend dollar op.

3 december 2016
Andreas Hooftman