Big Stars derde nu ook op film
Op 17 maart zal het zeven jaar geleden zijn dat Alex Chilton, voormalig frontman van Big Star, overleed. Sinds die tijd hebben Chris Stamey van the dB’s, Mike Chills van R.E.M. en Mitch Easter als eerbetoon concerten gegeven waarbij ze ‘Third’, het album van Big Star uit 1978 live speelden.

In april 2016 speelden ze een show in L.A. samen met Jeff Tweedy, Robyn Hitchcok, Dan Wilson (Semisonic), Brett Harris, Django Haskin, Skylar Gudasz en vele anderen. Ook het Kronos Quartet uit San Francisco, gedirigeerd door Carl Marsh begeleidde hen (Marsh Schreef de originele strijkersarrangementen voor de plaat). Die show werd gefilmd en zal op 21 april uitkomen op cd en dvd.
De plaat zal ‘Thank You, Friends: Big Star’s Third Live… And More’ heten en in première gaan op SXSW, een dag voor de trieste verjaardag van Chiltons overlijden. Een trailer kan je hier al bekijken.