Bier verkopen voor een nieuwe plaat!
Bert Gysemans — 27 maart 2017
Vanaf dit weekend kan je je op de concerten van het Nederlandse Magnetic Spacemen aan hun eigen bier laven: Magnetic Spacebier! Maar er is meer aan de hand , mede omdat de band het koppelt aan een uniek 'Beerfunding' project.
Het is de bedoeling dat het speciale bier verkocht wordt om geld in te zamelen voor de nieuwe plaat van Magnetic Spacemen. Het Spacebier is veelal te koop bij de live shows van de band, maar ook op fles verkrijgbaar op een aantal locaties en in een aantal cafés in Nederland. Zanger/bassist Sam Pols: “Veel bands doen dit door middel van crowdfunding, maar wij wilden wat origineels en stoerders doen, vandaar dat wij hebben gekozen voor een 'Beerfunding'".
Voor de bierliefhebbers: het bier is gebrouwen door brouwerij de Kleine Beer (Frisian Craft Beer) te Lemmer volgens het recept van de band. Het is een bier van hoge gisting, een mooie volle schuimkraag en een goudgele kleur. De bitterheid van het bier wordt aangevuld door tonen van koriander, sinaasappel en citrus en bevat 6% alcohol.
De komende weken kan je de band in Nederland tegenkomen op hun Spacebier-tour, geïnteresseerde Belgische bierdrinkers kunnen hun steentje bijdragen door langs te gaan op 6 April in Tilburg (met The Glücks) of op Ruisfest in Utrecht op 15 April.
Teveel bier, te weinig muziek zal je zeggen? Check de band hier.
