Les Nuits Botanique: Kap Bambino, autoKratz, Yukse - Stomend einde voor Les Nuits Botanique

Botanique, Brussel, 18 mei 2009

Met Thunderheist, Kap Bambino, autoKratz en Yuksek had Les Nuits Botanique een mooie affiche om mee af te sluiten. Een laatste stevige stuiptrekking moest de circustent in de tuin van de Botanique doen daveren. En dat ze daarvoor alle ingrediënten in huis hadden, werd ons meteen duidelijk.

Les Nuits Botanique: Kap Bambino, autoKratz, Yukse - Stomend einde voor Les Nuits Botanique



Orion Bouvier en Caroline Martial brengen als Kap Bambino binnenkort een tweede album uit. In een interview verzekerden ze ons dat ze vasthouden aan hun vaste ingrediënten: trashy elektro en een pak agressiviteit. 'Blacklist' hebben we nog niet gehoord, maar wat we zagen op het podium van Les Nuits loog er alvast niet om.

Bouvier verstopte zich achter zijn laptop en effectenbak, maar produceerde tegelijkertijd catchy elektrostompers. Martial sprong, krijste, schreeuwde en krabde, en zorgde zo voor een hoop muzikaal verantwoorde distortion. Je zou zweren dat dit duo uit de New Yorkse punkscene komt: soms wat clichématig, maar vooral een zeer onderhoudende en energierijke act. Uitschieter: Dead Lazers.

Op Dour wist autoKratz met zijn kruidige mix van pop en elektro een stevige liveset neer te zetten, en dus waren de verwachtingen ook nu weer hooggespannen. De twee Engelsen lieten echter een makke indruk na. Russel Crank leek te staan suffen achter zijn machines en deed niet de minste moeite om met het publiek te communiceren. En ook David Cox, die normaal als een hyperactief konijn het podium bestormt, leek te veel valium in het bloed te hebben. Ook vocaal was hij deze keer trouwens niet meteen een hoogvlieger.

De set had anders nochtans genoeg potentieel in zich, met een mooie opbouw die eindigde met Pardon Garçon en hun bewerking van Primal Screams Swastika Eyes. Dat kon ons en het publiek duidelijk al meer boeien, maar spijtig genoeg stopte de show daar voor hen. Hun doorkomst in Brussel had dan ook meer weg van een tussenstopje dan van een volwaardige halte.

Ook Yuksek begon rustig aan zijn optreden, met I Never Could Be A Dancer. Het jonge volkje keek blijkbaar al lang uit naar de populaire producer, remixer en dj. Met Tonight scoorde hij onlangs een dikke clubhit en ook zijn debuutalbum ‘Away From The Sky’ kreeg lovende kritieken. Yuksek liet zich op het podium dan ook omringen door een heuse lichtinstallatie, en daarmee deed zijn act ons denken aan de imponerende podiumopstellingen van landgenoten Daft Punk en Justice. 

Yuksek had weinig moeite om de fans uit zijn hand te laten eten en in een mum van tijd de tent uit zijn voegen te laten barsten. Hij joeg de beats aan hoog tempo door de zaal en haalde zwaar geschut boven, met als hoogtepunten Extraball, Break Ya, Take A Ride en uiteraard Tonight. Een zeer verrassende liveact die je de komende zomer zeker in het oog moet houden op de festivals.

18 mei 2009
Koen Van Dijck