Prog round-up (2)
Achtergrond
Elk jaar verschijnen er enkele honderden platen in het progressieve genre. Opdat u bij zou blijven, serveert onze progman regelmatig een rondje nieuwe releases.

Chaneton – ‘Sombras Distantes’ (Eigen beheer). Aardige, maar ietwat belegen symfo van de groep rond de Argentijnse gitarist Alex Chaneton. Qua stijl staat men dicht bij vroege Marillion en Genesis ten tijde van ‘Wind And Wuthering’. Zanger Patricio Villanueva klinkt als Fish met een Spaans accent.
Direction – ‘VA - Le Voyage d’Alex’ (Unicorn Digital). Alweer zesde worp van deze Canadezen, deze keer een dubbelalbum met conceptverhaal. Ambities die muzikaal niet waargemaakt worden. Men probeert vintage te klinken in de stijl van het Franse Ange en Genesis, maar geraakt niet verder dan een goedbedoelde doch slappe imitatie.
Antoine Fafard – ‘Solus Operandi’ (Unicorn Digital). Sterke eerste soloplaat van de bassist van de Canadese fusionoutfit Spaced Out. Onder de gasten tellen we drumlegende Dave Weckl. Het resultaat is stijlvolle jazzrock met de typische warme klank van de fretloze six-string basgitaar. En gelukkig geen egotrip; Fafard laat voldoende ruimte aan iedereen om zich te ontwikkelen.
Battesini – ‘Scored Fractals’ (Musea). Soms doet een album wel erg lang om ons te bereiken, zoals in het geval van de Braziliaanse multi-instrumentalist Saulo Battesini. Zijn gitaarwerk herinnert ons wat aan de legatostijl van Allan Holdsworth, terwijl pompeuze toetsen de songthema’s in de verf zetten. Verder kan Battesini rekenen op een enthousiast spelende begeleidingsband. Al enkele jaren geleden verschenen, blijft dit een lekker fusionplaatje.