#InlandseMaatjes - Iskander Moon - Ghosts
Fans van Bear's Den en Bastille kunnen hun hartje ophalen aan de nieuwe popparel van Iskander Moens.
Sinds het verschijnen van debuut 'Are You Lost There?' is Iskander Moon, zoals Moens zijn band slim noemt, bekend, ook al omdat de singles vlot de weg naar Studio Brussel vonden. Dat zal met de nieuwe, klatergouden single Ghosts niet anders zijn. Moens toont met de nieuwe single opnieuw zijn songschrijverskwaliteiten en met hoge stem en extatisch klinkende arrangementen levert hij weer een song af die geweldig klinkt.
Hij schreef de song tijdens een bezinnend verblijf in een herfstig Berlijn en in de persnota verklaart hij één en ander: "Ik zat achter de vleugel in het appartement waar ik destijds woonde. Ik was nieuw in de stad en wilde een nummer schrijven over de zoektocht naar identiteit terwijl we door het leven walsen en zoveel tegenkomen. De melodie voelde meteen bemoedigend, wat ik geweldig vind als contrast met het duistere thema. Ghosts gaat over die aanhoudende duisternis en de schemerzone die we volledig moeten omarmen om vooruit te komen in het leven."
Ook al heeft Moens ondertussen ook al bewezen een goede producer te zijn (voor Mooneye), kreeg hij hulp van die andere wonderboy Jasper Maekelberg. Die nam de mix voor zijn rekening en dat merk je. Let op hoe een zomergitaartje plots de wolken verjaagt, aangejaagd door (al dan niet echte) blazers.
Wij zagen Iskander Moon vorig jaar Kneistival openen. Volgend jaar kunnen we hem alvast hier live zien:
24/03/26 @ De Roma, Antwerpen
26/03/26 @ Ancienne Belgique, Brussel
03/04/26 @ Paradiso, Amsterdam